Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Starszaki

Starszaki

CZERWIEC - Starszaki

 

 03.06-07.06.2024- Lato czas zabawy.

W tym tygodniu dzieci podczas zabaw ruchowych będą pokonywały tory przeszkód, rywalizowały w parach oraz brały aktywny udział w zabawach   . Wysłuchają opowiadanie  pt. „Mrówka ,słoń”  i będą rozmawiały o swoich emocjach.  W czasie pracy  plastycznej  dzieci będą   bawiły się w zabawę twórczą   pt „Cień”.

03.06. dzieci z okazji Dnia Dziecka wyjazd do Kinder Parku –prosimy o ubranie dzieci na zielono. Śniadanie w tym dniu o godz. 8.15

07.06 dzieci będą obchodziły Dzień Oceanu.

 

10.06- 14.06.2024- Idzie lato przez świat.

W tym tygodniu dzieci wysłuchają  wiersz o mieszkańcach stawu ,jezior oraz rzek i  będą rozmawiały przy obrazkach  .   Osłuchają się z piosenką  pt.  „Lato na wakacjach ”  i  wezmą udział w zabawie muzyczno- ruchowej , a także  zrobią pracę plastyczną pt.  „W stawie”. Podczas zabawy matematycznej  pt . „Zagadki z kratki„ dzieci będą przeliczały ,dodawały ,odejmowały oraz podpisywały proste działania liczbami i znakami matematycznymi .

10.06 dzieci będą w przedszkolu obchodziły Dzień Przyjaciela.

11.06 odbędzie się piknik na przedszkolnym placu zabaw podczas ,którego dzieci będą degustowały przyniesione przez siebie owoce.

11.06  na zajęciach z ceramiki będą lepiły z gliny  

13.06 dzieci  w ramach projektu Zdrowy Maluch  będą samodzielnie przygotowywały posiłek  .

 17.06- 21.06.2024- Pożegnania nadszedł czas.

W tym tygodniu  dzieci podczas zabawy będą przeliczały ,dodawały, odejmowały na konkretach i w pamięci klocki   oraz utrwalały poznane zapisy cyfrowe liczb . Dzieci będą śpiewały piosenki  oraz wezmą udział w instrumentacji piosenki za pomocą instrumentów perkusyjnych  .

18.06 odbędzie się Uroczyste Zakończenie Roku Przedszkolnego, godz. 13.00

20.06 comiesięczne spotkanie z pieskami

21.06 dzieci powitają Pierwszy Dzień lata

24.06- 28.06 .2024- Wakacyjne podróże.

Dzieci podczas zabawy dydaktycznej poznają  i utrwalą nazwy pojazdów poruszających się po lądzie ,wodzie i w powietrzu  oraz będą wypowiadały się zdaniem złożonym .Dzieci wysłuchają opowiadanie o wakacjach oraz podczas zabawy matematycznej będą uczyły się kodować i odczytywać kod .  Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonają pracę pt. „Pudełko na wakacyjne skarby”.   

Język angielski:

“Kindergarten Friends”- song, „Children time”- son

„Summertime”- song, „Four Seasons”- song

„Daddy- Super Hero!”- song, „Holiday train”- song 

Revision- songs and games

 

                                                                                                                                                  

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )   + 1 ryza papieru ksero na semestr

projekt www.pollyart.pl