Mrówki

Kwiecień   - Mrówki 

 

Wiem, co jem 05-09.04.2021

Dzieci będą brały udział w teatrzyku ,,Dinozaur niejadek”. W tym tygodniu przyrządzą samodzielnie zdrowy twarożek oraz będą obchodzić Światowy Dzień Zdrowia. Osłuchają się z piosenką ,,Mozaikowa piramida żywieniowa”, a w trakcie zabaw ruchowych w formie opowieści ruchowej będą wykonywać skłony, a także ćwiczyć mięśnie nóg i rąk. Będą pracować w grupie, wykonując wspólną kompozycję ,,Piramida zdrowia”.

Piosenka „Apples and bananas”

Słownictwo: apple, banana, I like, eat

 

Zdrowy Maluch- wiosenny twarożek- 06.04.2021

Światowy Dzień Zdrowia- 07.04.2021

 

Sztuka wokół nas 12-16.03.2021

Dzieci zapoznają się ze sztuką jaką jest: malarstwo, rzeźbiarstwo, taniec oraz aktorstwo. Poznają słynne obrazy takie jak ,,Słoneczniki- Van Gogha, oraz ,,Mona Lisa” Leonardo Da Vinci. Podczas zabawy z elementami kodowania poznają słynne rzeźby i będą próbowały je naśladować. Dzieci zamienią się w prawdziwych aktorów podczas zabawy dydaktycznej z elementami dramy. W trakcie zabaw ruchowych w formie opowieści ruchowej dzieci będą wzmacniać mięśnie brzucha i grzbietu oraz próbować zachować równowagę stając na jednej nodze. Wykonując prace plastyczne za pomocą farb, oraz wyklejania bibułą, dzieci będą rozwijać motorykę małą, oraz podejmować próby prawidłowego posługiwania się klejem.

Zdrowy Maluch- wiosenny twarożek- 13.04.2021

Dzień Sztuki- 15.04.2021

 

Przyjaciele przyrody 19-23.04.2021

Dzieci dowiedzą się jak ważne jest dbanie o naszą planetę poprzez zabawę dydaktyczną ,,Segregujemy śmieci”, a także wysłuchają opowiadania ,,Wielka przygoda w małym miasteczku’’. Będą tworzyć kompozycję ,,Sprzątamy planetę”, gdzie będą rozwijały motorykę małą, poprzez naklejanie elementów w odpowiednim miejscu na kartce. W trakcie zabaw ruchowych w formie opowieści ruchowej dzieci będą chodzić na czworakach, a także wskakiwać do obręczy. Dzieci wybiorą się na wycieczkę na Barbarkę, w celu obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie wiosną.

Piosenka w języku angielskim: „Earth is sick”

Słownictwo: The Earth, sick, take care, beautyfull, dirty, clean

 

Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu-19.04.2021

Dzień Ziemi- 22.04.2021

 

 

Muzyka jest wśród nas 26-30.04.2021

Dzieci posłuchają fragmentów opowiadania ,,Chopin oczami dzieci”. Udadzą się w podróż po regionach Polski w trakcie zabaw ruchowych, a także zabawy dydaktycznej, gdzie poznają stroje z różnych regionów Polski. Dzieci będą osłuchiwać się z piosenką ,,Jestem muzykantem konszabelantem”, oraz grać na instrumentach. W trakcie zabaw ruchowych w formie opowieści ruchowych, a także zabaw muzyczno-ruchowych dzieci będą ćwiczyć równowagę, oraz podejmować próbę zatańczenia ,,Krakowiaka”. Będą malować farbami ,,Instrumenty muzyczne” oraz komponować strój łowicki z różnych materiałów.

Piosenka w języku angielskim: „Move”

Słownictwo: move, left, right, stop, turn around, wave

Dzień Tańca- 24.04.2021

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )   + 1 ryza papieru ksero na semestr

projekt www.pollyart.pl