Mrówki

 

Styczeń   - Mrówki 

 

  1. Mijają dni, miesiące, lata (04-08.01.2021)

 

Dzieci nauczą się określać pojęcia więcej, mniej, tyle samo. Osłuchają się z piosenką ,,Tydzień liczy 7 dni”, a także wzmocnią mięśnie nóg, rąk i kręgosłupa podczas zestawu zabaw ruchowych w formie opowieści ruchowej. Wykonają prace plastyczne takie jak malowanie farbami, oraz tworzenie kompozycji. W trakcie zabaw muzycznych będą odtwarzać piosenkę ruchem.

 

Słownictwo w języku angielskim: day, night, moon, sun

 

  1. Zabawy zimowe (11-15.01.2021)

        

Dzieci poznają zabawy zimowe. Dowiedzą się jakie zabawy zimą są bezpieczne. Poznają numery alarmowe, oraz będą wiedziały i potrafiły powiedzieć prostymi zdaniami jak możemy pomóc osobom potrzebującym. Dzieci poznają właściwości lodu i podejmą próby wykonania zimowych eksperymentów. W trakcie zabaw ruchowych dzieci będą podejmowały próby chodzenia na palcach, oraz wykonywały skłony.

         Piosenka w j. angielskim: I’m a Little Snowman

         Słownictwo w j. angielskim: snowman, eyes, nose, hat,

 

         13.01.2021- Zdrowy Maluch- Kolorowe surówki

 

  1. Zbliża się Dzień Babci i Dziadka (18-22.01.2021)

 

Dzieci obejrzą teatrzyk ,,Ciasteczkowa przygoda”. Dowiedzą się o święcie Babci i Dziadka, wykonają laurkę, oraz osłuchają się z piosenkami związanymi z tym świętem. Podczas zabaw ruchowych dzieci wybiorą się w podróż do dziadków, w której będą reagować na sygnał słowny i dźwiękowy.

 

Piosenka w j. angielskim: Family Finger

Słownictwo w j. angielskim: mommy, daddy, grandma, grandpa, baby

 

21-22.01.2021- Dzień Babci i Dziadka- Prosimy o odświętne ubranie

 

  1. Dokarmiamy ptaki (25-29.01.2021)

 

Dzieci poznają ptaki zimujące w Polsce. Dowiedzą się w jaki sposób można pomóc ptakom, oraz czym je karmić. Wykonają kompozycję, w której zbudują swój własny karmnik dla ptaków. Podczas zabaw ortofonicznych będą ćwiczyły mięśnie narządów artykulacyjnych, oraz prawidłowo wykonywały ruchy językiem. Podczas zabaw ruchowych będą ćwiczyły równowagę, oraz chodziły na czworakach.

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )   + 1 ryza papieru ksero na semestr

projekt www.pollyart.pl