Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Mrówki

Mrówki

LISTOPAD - Mrówki 

 

1.Dbajmy o ptaki i zwierzęta jesienią (02-03/11/2023

W trakcie zajęć dydaktycznych dzieci dowiedzą się w jaki sposób zwierzęta i ptaki adaptują sie do zmieniających pór roku .Poznają ,które ptaki odlatują ,a które pozostają w Polsce na zimę .Dowiedzą się czym  je dokarmiać i jak o nie dbać. Samodzielnie wykonają karmnik dla ptaków.

Język Angielski

bird, tree, red, green, orange, blue, brown, leaf, autumn

Five Little Birds | Children's Nursery Rhymes | Bird Song | Kids TV

  1. W krainie bajek (06-10/11/2023)

Dzieci przeniosą się w zaczarowaną krainę bajek. Obejrzą teatrzyk pt. „Kopciuszek”. Będą malowały farbami „Czerwonego Kapturka”, dzięki czemu będą rozwijać sprawność manualną. W trakcie zabaw ruchowych będą wzmacniać mięśnie rąk i nóg oraz kształtować prawidłową postawę podczas marszu. W ramach zabaw matematycznych będą przeliczać bajkowe krasnoludki.

Język Angielski 

princess, winnie the pooh, super hero, teddy bear, prince, witch, wand

06/11/2023 Dzień Postaci z BajekProsimy rodziców o przebranie dzieci w bajkowe stroje, bądź zapewnienie elementów z ulubionej bajki, dziękujemy.

 

  1. Moja ojczyzna – Polska (13-17/11/2023)

W trakcie zajęć dydaktycznych dzieci poznają symbole narodowe Polski. Zapoznają się również ze swoją Małą Ojczyzną - Toruniem. Osłuchają się z piosenką „Jesteśmy Polką
i Polakiem”. Dzieci będą wyklejały krepą flagę Polski, dzięki czemu utrwalą sobie jak wygląda narodowy symbol.  W trakcie zabaw ruchowych dzieci będą kształtowały odpowiednią postawę podczas słuchania hymnu narodowego oraz marszu.Poznają zabytki Torunia.

Język Angielski

flag, Poland, Polish anthem, eagle

16/11/2023 Spotkanie z Iluzjonistą

17/11/2023 Zdrowy Maluch – jeżyki gruszkowe z owocami

  1. Moje prawa i obowiązki (20-124/11/2023)

Dzieci wezmą udział w teatrzyku, dzięki któremu bedą wiedziały jak pomagać rodzicom
w domu. W trakcie zabawy matematycznej “W spiżarni” poznają owoce i warzywa, z których można robić przetwory i będą je przeliczać w zakresie 4. Podczas zabawy dydaktycznej “Mam prawo” dzieci będą rozpoznawały swoje prawa.  W trakcie zabaw ruchowych będą nazywać i rozpoznawać emocje, ustawiać się w pociąg, pary, trójki i koło. Podczas zajęć plastycznych dzieci będą rozwijały motorykę małą poprzez tworzenie kompozycji z elementów. . Dzieci będą bawić się przy piosence „Kolorowe kredki”. W trakcie zajęć plastycznych dzieci będą malowały farbami obrazki przedstawiające kredki.

Język Angielski:

clean up, broom, vacuum cleaner, help, toys

Clean up song

20/11/2021 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

22/11/2021 Dzień Kredki – Prosimy o ubranie dziecka w jednym kolorze, dziękujemy

23.11.2023 – spotkanie z teatrem Pomarańczowy Cylinder w przedstawieniu „Leśne opowieści niezwykłej treści”

25/11/2021 Dzień Pluszowego Misia prosimy o przyniesienie ulubionych pluszaków Dzieci, dziękujemy

 

  1. Nasze aktywności (27-30/11/2023)

Dzieci zapoznają się z teatrem dzięki czemu będą rozwijać wrażliwość na sztukę oraz będą wiedziały, jak należy się zachowywać w teatrze .W czasie zabaw ruchowych dzieci będą wykonywać skłony, podskoki ora wzmacniały mięśnie nóg i rąk.
Język Angielski:

jump, walk, run, stop, tiptoe, swim

Walking Walking | featuring Noodle & Pals | Super Simple Songs

30/11/2021 Andrzejki.

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )   + 1 ryza papieru ksero na semestr

projekt www.pollyart.pl