Biedronki

Styczeń - Biedronki

 

Skok w Nowy Rok 03-07.01.2022r.

Dzieci posłuchają ,,Bajki o dniach tygodnia” Cz. Janczarskiego, oraz samodzielnie spróbują ułożyć historyjkę obrazkową ,,Dzień z Tupem” posługując się następstwami czasu. Osłuchają się z piosenką ,,Pory roku” i pobawią się przy zabawie muzyczno-ruchowej ,,Ojciec Wirgiliusz”. Podczas zabaw plastycznych wykleją krepą swoją ulubioną porę roku i stworzą kompozycję z płatków kosmetycznych ,,Bałwan”. W czasie zabawie ruchowej połączonej z ćwiczeniami ortofonicznymi ,,Zegary” będą naśladowały ruchy za nauczycielem, a podczas zabawy ruchowej ,,Laurencja” będą poruszały się po obwodzie koła.

Język angielski: Słownictwo: Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Sunday

06.01.2022- przedszkole ustawowo zamknięte

07.01.2022- przedszkole zamknięte

 

Wszędzie biało 10-14.01.2022r.

Dzieci podczas zabawy badawczej ,,Jaki jest lód?” dowiedzą się jakie są właściwości lodu, oraz opowiedzą jak dbać o zdrowie zimą. W czasie zabaw plastycznych namalują farbami ,,Obrazy na szybie” a także stworzą z rolki po papierze toaletowym ,,Śniegowego bałwana”. Podczas zabawy muzyczno-ruchowej będą ilustrowały tekst piosenki ruchem. Obejrzą przedstawienie wykonane prze Grupę T pt. ,,Mniam mniam”.

Język angielski: Piosenka: ,,Winter song”

Słownictwo: winter, snow, build a snowman, come on, let’s go

13.01.2022 – Zdrowy Maluch- robimy ciasto fasolowe

14.01.2022r. – Teatr Grupy T. ,,Mniam Mniam”

 

Babcia i dziadek 17-21.01.2022r.

Dzieci posłuchają wiersza pt. ,,Moja babcia” B. Formy, oraz w czasie zabawy dydaktycznej porównają krawat i muchę oraz powiedzą w jakich okolicznościach można je ubierać. Podczas tworzenia kompozycji ,,Dziadek” z wykorzystaniem płyty CD usprawnią motorykę małą, oraz wykonają upominek dla babci i dziadka w postaci ramki ze zdjęciem z patyczków kreatywnych. W czasie zabawy ruchowej ,,Krawaty i muszki” przyjmą różne pozy ćwicząc przy tym motorykę dużą a podczas zestawu zabaw ruchowych w formie opowieści ruchowej ,,Spacer z babcią i dziadkiem” wykonają skłony i podskoki obunóż.

Język angielski: Piosenka ,,Grandma, Grandpa Song”

Słownictwo: grandma, grandpa, for you, very  special, yes we do

17.01.2022 – prosimy o przyniesienie płyty CD (może być czysta lub niepotrzebna)

18.01.2022r. – nagranie przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka (prosimy o przygotowanie odświętnego ubrania dla dzieci)

W tym roku uczcimy obchody Dnia Babci i Dziadka nagrywając występ dzieci. Nie planujemy uroczystości z udziałem Gości.

 

Zimowe zabawy 24-28.01.2022

W czasie zabawy dydaktycznej dzieci poznają zasady bezpiecznej zabawy w czasie zimy. Podczas zabawy ilustracyjnej przy piosence będą ilustrowały jej tekst ruchem a przy muzyce klasycznej będą naśladowały ruch jazdy na łyżwach. W czasie zabawy ruchowej ,,Zimowi sportowcy” wcielą się w prawdziwych sportowców naśladując jazdę na sankach, łyżwach, nartach, snowboardzie rozwijając przy tym motorykę dużą. Dzieci wykonają bałwana z masy solnej oraz stworzą kompozycję z folii aluminiowej ,,Lodowe obrazki”.

Język angielski: Słownictwo: skiing, snowboard, skates, sledding

 

Nasze ulubione baśnie 31.01.2022 – 04.02.2022

Dzieci będą kształtowały kompetencje językowe wypowiadając się na podany temat. Będą bawic się w popularną zabawę „Raz, dwa, trzy baba Jaga patrzy”. Podczas zabawy dramowej wcielą się w ulubionych bajkowych bohaterów. W trakcie zabawy w kodowanie odnajdą drogę do skarbu. Podczas zabawy plastycznej dzieci wykonają kukielki z drewnianych łyżek.  Będą usprawniały motorykę dużą  wykonując skłony, wykroki i przysiady.

Język angielski: Opowiadanie: Red Ridding Hood

 Słownictwo:Wolf, Grandma, sick, girl, mommy

 

31.01.2022 - Wewnątrz przedszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej „Winter Song"

01.02.2022 – samodzielne tworzenie kukiełek (prosimy o przyniesienie drewnianej łyżki)

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )  + 1 ryza papieru ksero na semestr

 

projekt www.pollyart.pl