Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Biedronki

Biedronki

MAJ - Biedronki

 

 Toruń - Moje Miasto 1.05-5.05.2023

Dzieci obejrzą teatrzyk na podstawie „Legendy o powstaniu nazwy Toruń”, z którego dowiedzą się, skąd wzięła się nazwa naszego miasta. Osłuchają się z piosenką „Toruń pachnie piernikami”. W trakcie zabaw ruchowych w formie opowieści ruchowej będą przeskakiwać obunóż, wspinać się na palce oraz zapoznawać się z zabytkami Torunia. Dzieci ćwiczyć będą analizę i syntezę wzrokową układając puzzle „Herb Torunia”.

 

J.angielski: Memory obrazkowe

Słownictwo: monument, river, gate, church

 

1.05-3.05.2023 - Przedszkole Nieczynne

 

 Majowe święta 8.05-12.05.2023

Dzieci wysłuchają opowiadania wprowadzającego do tematu tygodnia – „Legenda o Lechu” B. Wicher. Samodzielnie wykonają pracę plastyczną  „Godło Polski”. W trakcie zabawy matematycznej będą przeliczały w dostępnym zakresie, układały według podanego wzoru a także zastępowały słowo symbolem graficznym. Podczas zabawy sensorycznej wykonają flagę Polski. Dzieci poznają różne tańce ludowe na podstawie wiersza – „Taniec” M. Konopnickiej. W trakcie zabaw ruchowych będą poprawnie reagować na sygnał słowny lub dźwiękowy a także swobodnie poruszać się po Sali. W trakcie zabawy dydaktycznej zapoznają się z mapą Polski i jej charakterystycznymi miejscami. Dzieci osłuchają się z nową piosenką „Moja ojczyzna” w trakcie której będą grały na instrumentach.

 

Język angielski: Memory obrazkowe

Słownictwo: Poland, capital. Warsaw, flag, eagle

 

11.05.2023- Dogoterapia

12.05.2023- Warsztaty w Cafe Bajarka „Magnesy w szkle zamknięte” - wyjazd autokarem godz. 10.00

 

 

Od pomysłu aż po dach (15.05-19.05.2023)

Dzieci poznają różne typy budynków, wysłuchają opowiadania B. Wicher „Nowi sąsiedzi”. Wykonają pracę plastyczną „Plaster miodu”- wypełniając obrazek żółtą farbą, poprzez stemplowanie. W trakcie zabawy ruchowej będą sprawnie poruszać się po Sali i rozpoznawać podstawowe kolory. Podczas zabawy matematycznej z elementami kodowania będą prawidłowo przeliczać i układać podany wzór a także klasyfikować przedmioty według koloru czy cechy. Wspólnie wykonają pracę plastyczno-techniczną dotyczącą poszczególnych pomieszczeń w domu, omawiając co jest dla nich charakterystyczne. Dzieci podczas zabawy sensorycznej poznają różnego rodzaju materiały i będą wypowiadać się na temat swoich odczuć i doznań. Poznają nową piosenkę „Mały Polak, przedszkolak” w trakcie której będą grały na wybranych instrumentach.

 

15.05.2023- Wizyta Straży Miejskiej

17.05.2023- Zdrowy Maluch - twarożkowe myszki

18.05.2023 - Wizyta Straży Pożarnej

18.05.2023- Ceramika

 

Język angielski: My house

Słownictwo: window, house, door, chimney, roof

 

Święto Rodziny (22.05-26.05.2023)

Dzieci obejrzą teatrzyk na podstawie opowiadania „Rodzina na medal” B. Wicher. W trakcie zabawy naśladowczej, będzie rozpoznawać i nazywać emocje. Dzieci wspólnie wykonają eksperyment, podczas którego będą dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Osłuchają się z piosenką „Rodzinka na 102” i będą stemplowały gąbeczką bukiet kwiatów na papierze.
W trakcie zabawy sensorycznej dzieci będą się turlać na chuście animacyjnej. Dzieci samodzielnie wykonają ramkę do swoich zdjęć rodzinnych.

Piosenka: Finger Family

Słownictwo: Daddy, mommy, brother, sister, baby, finger, family

 

Jak powstaje…? ( 29.05-2.05.2023)

Dzieci poznają nazwy zawodów w trakcie trwania zabawy ruchowej, jak również będą dzielić wyrazy na sylaby. Będą utrwalały piosenkę „Rodzinka na 102”, którą będą ilustrowały ruchem. Wysłuchają wiersza „Tańcowała igła z nitką” J. Brzechwy, podczas którego zapoznają się z zawodem- krawcowej. Będą wykonywały ćwiczenia artykulacyjne, naśladując owieczkę w trakcie zabawy słuchowej. Wspólnie wykonają pracę plastyczną inspirowaną muzyką.

 

Język angielski: Piosenka: Musical instrument

Słownictwo: guitar, piano, saxophone, clarinet, drums

 

29.05.2023- Dzień Mamy i Taty (Zapraszamy wszystkich Rodziców na przedstawienie o godzinie 13:30. Prosimy o przyniesienie i pozostawienie na półkach dzieci odświętnych strojów dla Dzieci.)

01.06.2023- Dzień Dziecka - Wyjazd do Kinderparku

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )  + 1 ryza papieru ksero na semestr

 

projekt www.pollyart.pl