Pszczółki

Wrzesień - PSZCZÓŁKI

Kodeks przedszkolaka 01.09 – 04.09.2020
Tydzień poświęcony kształtowaniu prawidłowych zachowań dzieci w różnych sytuacjach, m.in. podczas zabaw rówieśniczych w Sali i na powietrzu, kontaktów z osobami starszymi, stosowania zwrotów grzecznościowych, kultury spożywania posiłków.
Na podstawie wiersza „Kaczka Dziwaczka” dzieci podejmą próbę odpowiedzi na pytanie: Jak wyglądałby świat, gdybyśmy wszystko robili na opak?, osłuchają się z piosenką „Magiczne słowa”, a podczas zabawy z elementami kodowania wyznaczą drogę prowadzącą do Sali Pszczółek

 1. angielski:
  Zabawa z rymowanką „Sit Down!”
  Słownictwo: Hello!, Bye-Bye!, Thank you, please, sit down, stand up, let’s make a circle

Jestem bezpieczny 07.09 – 11.09.2020
W tym tygodniu tematem przewodnim naszych zajęć jest bezpieczeństwo dziecka w ruchu ulicznym. Podczas zabawy ruchowej wysnutej z treści wiersza „Gdy zamierzasz przejść przez ulicę” utrwalimy zasady bezpiecznego poruszania się na przejściu bez i z sygnalizatorem, wykleimy z figur geometrycznych sygnalizator, przybliżymy sobie zawód policjanta na podstawie historyjki obrazkowej oraz pokonamy „Policyjny tor przeszkód”

 1. angielski:
  Słownictwo: numbers, colours, geometric figures, police oficer

Nasze przedszkole 14.09 – 18.09.2020
Tydzień poświęcony nowej organizacji przestrzeni zabaw dzieci. Na podstawie teatrzyku „Oto ja, miś” dowiemy się jakie elementy są niezbędne do utworzenia kącików tematycznych i w jaki sposób należy dbać o ich ład i porządek, osłuchamy się z piosenką „Plac zabaw” dotyczącą organizacji bezpiecznej zabawy na przedszkolnym placu zabaw, na podstawie historyjki obrazkowej poznamy osoby pracujące w przedszkolu oraz nauczymy się wierszyka pt „Przyrzeczenie”

 1. angielski:
  Zabawa z gestem: „In my Preschool”
  Piosenka: „Put Away”

  Pomocna dłoń 21.09 – 25.09.2020
  Tematem przewodnim tego tygodnia jest umiejętność szczerego niesienia pomocy. Na podstawie opowiadania „Pestka” dowiemy się czym jest odpowiedzialność, dobrość, pomoc, po obejrzeniu teatrzyku „Wilk i siedem kózek” poznamy zasadę „Nie ufaj każdemu” , natomiast podczas zabawy tematycznej „Ważne telefony” dowiemy się jakich informacji udzielić w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, wzywając służby ratunkowe.
 2. angielski
  Słownictwo: What’s You Name?, body parts, welcome, home, How Do You Do?

Idzie jesień przez świat 28.09 – 02.10.2020
W tym tygodniu rozpoczniemy tematykę zachodzących w przyrodzie zmian, związanych z powitaniem nowej pory roku – jesień. Podczas zabawy ortofonicznej „Jesienna orkiestra” będziemy usprawniać nasze narządy mowy, wykorzystamy instrumenty muzyczne do improwizacji muzycznej do utworu „Pod deszczową chmurką”, rozdmuchamy słomką kolorową farbę tworząc „Jesienne pejzaże”

 1. angielski
  Słownictwo: autumn, leaf, tree, rain, cloud, wind
  Piosenka: Autumn Songs for Children „Scarecrow Song”


                     

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )  

projekt www.pollyart.pl