Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 464
Pszczółki

Pszczółki

MAJ- PSZCZÓŁKI

Od pomysłu aż po dach (4-12.05.2023)

Podczas zabawy matematycznej dzieci będą liczyć oczka na kostce, a także podpisywać cyfrą układane klocki. W czasie zabawy techniczno-sensorycznej ,,Budujemy gniazda” będą nazywać materiał, łączyć materiały klejem/plasteliną i wykładać gniazdka miękkim materiałem. Po wysłuchaniu utworu G. Kasdepke ,,Klocki” dzieci będą odpoznawać literę H h w tekście i wypowiadać się na jego temat zdaniami. Podczas ćwiczeń gimnastycznych będą ustawiać się w podanych szykach i posługiwać się przyborami do ćwiczeń. Dzieci nauczą się tańca ,,Szewc”.

Język angielski: Piosenka ,,Yes, I can”

04/05- Dzień Strażaka

05/05- Dzień Bibliotekarza

10/05- Dzień Unii Europejskiej

11/05- Dogoterapia

 

Co jak powstaje? (15-19.05.2023)

Dzieci wysłuchają opowiadania A. Aschenbach ,,Praca”, po którym będą wypowiadać się na temat skąd biorą się pieniądze i do czego służą. Podczas kodowania na dywanie będą kodować ,,Od krowy do mleka” odczytując podany kod i posługując się pojęciami prawo-lewo. Dzieci w trakcie zajęć plastycznych będą projektować monety oraz wykonają pracę plastyczno-techniczną, gdzie z plasteliny wykonają bułeczki. Podczas ćwiczeń gimnastycznych będą poruszać się slalomem między pachołkami, rywalizować w zespołach i ćwiczyć samodzielność ubierając i rozbierając strój gimnastyczny.

Język angielski: Piosenka ,,What Do You Do?”

Słownictwo: teacher, doctor, dentist, Carpenter, pilot

17/05- Zdrowy Maluch

18/05- Ceramika

 

Święto Rodziny (22-26.05.2023)

Dzieci wysłuchają wiersza pt. ,,Moja siostra królewna”, a także opowiadania A. Aschenbach ,,Przytulanka”. Będą grały na instrumentach muzycznych ,,Orkiestra dla mamy”. Dzieci wykonają pracę plastyczną ,,Wazonik” oraz ,,Pomocna dłoń”, podczas których będą malować farbami i ćwiczyć prawidłowe posługiwanie się nożyczkami. W trakcie zestawu ćwiczeń gimnastycznych będą ćwiczyły skłony i podskakiwały obunóż.

Język angielski: Piosenka ,,I love my family”

23.05 - wyjazd do ZOO - godz. 9.00

25/05- Dzień Mamy i Taty- W tym dniu zapraszamy Rodziców na występy dzieci, które odbędą się o godzinie 12:30 w Sali Pszczółek. Prosimy o odświętne ubranie dzieci.

 

 

Zwierzęta na świecie (29.05-02.06.2023)

Podczas zabawy dydaktycznej ,,Gdzie żyją zwierzęta?” dzieci będą dopasowywały zwierzęta do miejsc, w których żyją, a także wymieniały zwierzęta żyjące w lesie, gospodarstwie, na łące, w dżungli, na pustyni, sawannie, tundrze i w wodzie. W trakcie zabawy matematycznej ,,Zwierzęta Afryki” będą przeliczać zwierzęta afrykańskie, dzieliło według charakterystycznych cech oraz dodawało i odejmowało w zakresie 10. Dzieci będą rozmawiać na temat parków narodowych i zwierząt w nich żyjących, a także na temat zasad zachowania w parkach narodowych. Dzieci wykonają pracę plastyczną ,,Safari” oraz ,,Nocne zwierzęta”, podczas których będą malować farbami i łączyć kolory tworząc kolor pomarańczowy. Podczas zestawy ćwiczeń gimnastycznych dzieci będą biegać bezpiecznie po Sali, wykonywać skłony, naśladować ruchy zwierząt.

Język angielski: Słownictwo: lion, giraffe, monkey, turtle, snake, jellyfish, octopus, shark, hamster, mouse, moose, bat, deer, bear, fox, owl

01/06- Dzień Dziecka

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )  + 1 ryza papieru ksero na semestr

projekt www.pollyart.pl