Mrówki

 

Styczeń- Mrówki 

02.01 – 04.01 Skok w Nowy Rok

Dzieci poznają znaczenie pojęć: postanowienia, plany, marzenia noworoczne. Osłuchają się z piosenkami: „Przybył Nowy Roczek”, „Piosenka noworoczna” oraz wierszem „Nowy Rok”.
W formach plastycznych dzieci będą wyrażać swoje wspomnienia z powitania Nowego Roku oraz noworoczne marzenia.

07.01 – 11.01 Tydzień za tygodniem

Dzieci zostaną wprowadzone w temat stałości następstw pór roku, miesięcy, tygodni, dni i godzin. Poznają różne sposoby mierzenia czasu, rodzaje zegarów, pracę zegarmistrza, a także nazwy miesięcy i dni tygodnia. W formie pracy zespołowej stworzą własny kalendarz na rok 2019.

14.01 – 18.01 Zabawy z zimą

Dzieci będą wypowiadały się w różnych formach  (swobodne wypowiedzi, zabawy ruchowe, dźwiękonaśladowcze, umuzykalniające, plastyczne) na temat bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie, na świeżym powietrzu. Poznają zimowe dyscypliny sportowe, sprzęt sportowy, zasady bezpiecznej gry i zabawy. Urządzimy zimową mini olimpiadę – zabawy ruchowe z wykorzystaniem chustek i gazet. Stworzymy własny kodeks bezpiecznej zabawy zimą.

21.01 – 25.01 Z Babcią i Dziadkiem zawsze jest wesoło

Tydzień poświęcony rozwijaniu prawidłowych postaw wobec najstarszych członków rodziny – Babć i Dziadków, ich roli w rodzinie, kształtowaniu do nich uczucia miłości, przywiązania i szacunku.
Na podstawie zdjęć dziadków przyniesionych do przedszkola, dzieci będą swobodnie wypowiadały się na temat swoich najbliższych, opisując ich wygląd, zainteresowania, sposoby spędzania wolnego czasu, zabaw z wnukami.
21.01 – proszę o przyniesienie opisanych zdjęć dziadków

29.01 – 31.01 Muzyka wokół nas

Temat ma na celu rozbudzanie zainteresowania dzieci kontaktem z muzyką. Poprzez zabawy badawcze dzieci będą szukały odpowiedzi na pytanie „Skąd bierze się muzyka?” Poznają podstawowe instrumenty: bębenek, grzechotka, tamburyno, talerze, trójkąt. Będą podejmowały pierwsze próby zagrania określonego rytmu.

Język angielski

Słownictwo: day, week, month, year, clock, time
                       season, summer, winter, autumn, spring
                       grandparents, grandma, grandpa

Piosenki: „Grandparents Day Song for Kids”
                   „ What Time Is It?”

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )   

projekt www.pollyart.pl