Mrówki

 

Styczeń  - Mrówki 

Witamy Nowy Rok  (02.01- 03.01.2020)

Tydzień poświęcony wdrażaniu tradycji witania Nowego Roku. Dzieci poznają historię „O Nowym Roku i młynarzu Sylwestrze”, wykonają pracę plastyczną „Fajerwerki” metodą stemplowania. Poznają piosenkę „Zatańcz ze mną”, następnie zamienią się w orkiestrę i zagrają na bębenku, marakasach i kastanietach.

 

Biało dookoła (06.01- 10.01.2020)

W tym tygodniu dzieci zapoznają się ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie zimą. Dzieci wysłuchają wiersza pt: ,,Śnieg’’ J. Kern oraz poznają piosenkę pt. ,,Bałwanek’’ . Zapoznają się z popularną baśnią pt: ,,Królowa Śniegu’’ i ozdobią cekinami ,,Suknie Królowej. Podczas zabaw ruchowych ,,Wirujące śnieżynki’’, dzieci wybiorą się wesołą podróż, w trakcie  której będą uczyły się zachowania prawidłowej postawy ciała. Dzieci wezmą udział w zabawie badawczej ,,Lód, lody i kolory’’, dowiedzą się, co dzieję się z wodą pod wpływem niskiej temperatury.

 

Babcia i dziadek  (13.01- 17.01.2020)

W tym tygodniu dzieci obejrzą teatrzyk kukiełkowy „Z babcią i dziadkiem”, wzbogacą  wiedzę na temat roli dziadka i babci w życiu dziecka. Poznają piosenkę pt. „Babciu droga babciu” oraz wykleja liśćmi herbaty papierowy kwiat, który będzie prezentem dla babci i dziadka. Podczas ćwiczeń ortofonicznych na podstawie wiersza  „Dziadzio Mrok” dzieci będą ćwiczyły mięśnie narządów mowy na zgłoskach: tupu tup, człapu człap, chlapu chlap.

 

 Lubimy zimę (20.01- 24.01.2019)

Tydzień poświęcony uświadomieniu dzieciom jak można aktywnie spędzać czas zimą i zapoznaniu z zasadami bezpieczeństwa, jakich powinno się przestrzegać podczas zabaw zimowych. Dzieci obejrzą teatrzyk kukiełkowy ,,Zimowe zabawy Misia Kuleczki’’, oraz wykleją krepą ,,Białego Bałwanka’’. Podczas ćwiczeń ortofonicznych „ Zabawa na śniegu” dzieci będą ćwiczyły mięśnie narządów mowy na zgłoskach: wiju, wiu, mik, fiku, śmig. W czasie zabaw ruchowych,,Taniec na lodzie’’, dzieci wybiorą się wesołą podróż, w trakcie  której będą uczyły się zachowania prawidłowej postawy ciała.

 

22.01.2020  Dzień Babci i Dziadka – Serdecznie zapraszamy wszystkie babcie i dziadków na godzinę 13:00 ( prosimy o odświętne ubranie dzieci)

 

Karnawał  (27.01- 31.01.2020)

Tydzień poświęcony będzie wywołaniu radosnej atmosfery związanej z karnawałem. Dzieci obejrzą teatrzyk kukiełkowy pt. „Bal lalek” oraz namalują farbami kolorowe fajerwerki. Podczas zestawu zabaw ruchowych w formie opowieści ruchowej „Idziemy na bal”. Dzieci  wykonają skłony w bok, w przód, wzmocnią mięśnie rąk chodząc na czworaka. W zabawie matematycznej dzieci przeliczą kolorowe baloniki, które następnie ozdobią flamastrami.

 

Język angielski:

Słownictwo: grandmother, grandfather, flowers, carnival ball, balloon,

Dzieci nauczą się piosenki w języku angielskim: I'm A Little Snowman 

 

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )   

projekt www.pollyart.pl