Mrówki

 

Luty  - Mrówki 

Jestem aktorem (03.02- 7.02.2020)

W tym tygodniu dzieci rozwiną swoją wyobraźnię oraz zainspirują się do wyrażania treści w formie ekspresji ruchowej poprzez wysłuchanie wiersza pt. „Teatr” oraz wykleją kulkami bibuły „Kolorowy teatr”.  W zabawie matematycznej postarają się określić laleczki według ich wielkości, koloru. Podczas zestawu zabaw ruchowych w formie opowieści ruchowej „Zabawa w teatr” dzieci przyjmą role aktorów, spontanicznie dobierając się w pary oraz podskakując wesoło z nogi na nogę.

 

Postaci z bajek (10.02- 14.02.2020)

W tym tygodniu dzieci poznają historię bohaterów różnych bajek, rozwijając tym samym  zainteresowanie literaturą dla dzieci. Podczas teatrzyku kukiełkowego na podstawie fragmentu baśni „Królowa Śniegu” dzieci dowiedzą się jaką moc ma lustro królowej. W zestawie zabaw ruchowych w formie opowieści ruchowej dzieci wybiorą się na wyprawę do Krainy Lodu i Śniegu, podejmą próby wspinania się na palcach, wzmocnią mięśnie rąk i nóg,  poznają  piosnkę pt. „Czerwony Kapturek to właśnie ja”. Podczas pracy plastycznej namalują farbami swoja ulubiona postać z bajki „Jaś i Małgosia”

14.02. W tym dniu obchodzimy w naszym przedszkolu Walentynki, dzieci aktywnie włącza się w zabawę z całą społecznością przedszkolną, prosimy o ubiór dzieci w kolorze czerwonym.

Przygody na zdrowie  (17.02- 21.02.2020)

W tym tygodniu dzieci dowiedzą się jak ważne jest zdrowie i jak należy o nie dbać, poznają piosenkę ,,Witaminki’’ . Wysłuchają opowiadania ,,Słoń i jego trąba’’, dowiedzą się jak ważna jest woda w życiu ludzi i zwierząt. Dzieci namalują słomką,, Wodne stworki ‘’ i wysłuchają wiersza pt: ,,Sport’’ A. Świętochowskiego.

 

17.02. W tym dniu obchodzimy Dzień Kota, dzieci  nawiążą życzliwe kontakty ze społecznością przedszkolną i będą swobodnie wypowiadały się na temat zwierząt, prosimy o ubiór dzieci w kolorze czarnym i szarym.

18.02. Dzień Zdrowego Malucha – pijemy witaminki i mamy wesołe minki – przyrządzamy soki owocowe. W tym dniu dzieci będą współpracowały w zabawie z innymi dziećmi i dowiedzą się  jakie są zasady zdrowego odżywiania.

18.02.2020 – wyjazd do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
                      śniadanie w tym dniu o godz.8.00, wyjazd autokarem 8.30

                      prosimy o punktualne przyprowadzanie dzieci do przedszkola 

 

21.02. Bal karnawałowy, (prosimy o przebranie dzieci w stroje karnawałowe).

W dniu 21.02.2020r. (piątek) nasze przedszkole odwiedzi fotograf, który będzie wykonywał zdjęcia dzieci w strojach karnawałowych.

Koszt zdjęć (5 zdjęć w albumie -  portret x 2 , postać x 2 i grupowe x 1) - cena 30 zł  - prosimy o przygotowanie równej kwoty.

Zakup zdjęć jest dobrowolny.

 

Przez okrągły rok  (24.02- 28.02.2020)

Tydzień poświęcony będzie poznaniu charakterystycznych cech pogody dla czterech pór roku. Dzieci obejrzą teatrzyk kukiełkowy na podstawie wiersza Cz. Janczarskiej ,,Jedzie zima’’ oraz wykleją krepą ,,Białego bałwanka’’, poznają też zapachy wiosennych roślin. Podczas zestawu zabaw ruchowych ,,Wiosenne zabawy w ogrodzie’’ dzieci będą wykonywały podskoki obunóż w miejscu i do przodu, namalują farbami ,,Kolorowe kwiaty’’. Podczas  ćwiczeń ortofonicznych dzieci poznają wiersz ,,Spacer w deszczu’’ oraz będą bawiły się przy piosence ,, Bal pór roku’’,  namalują kredkami świecowymi ,,Moją ulubioną porę roku’’.

 

Język angielski:

Słownictwo: Theatre,  actor, curtain, water, vitamin, health, Seasons

Piosenka w języku angielskim: Baby Shark

 

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )   

projekt www.pollyart.pl