Mrówki

 

Sierpień - Mrówki 

12.08 – 16.08 Piosenki przedszkolaka

W tym tygodniu dzieci będą słuchały piosenki ,,Lody dla ochłody’’ i wykonają do niej pracę plastyczną, będą  przeliczać w dostępnym zakresie babki z piasku wykonane w piaskownicy, słuchając przy tym piosenki ,,Plac zabaw’’,  wezmą również udział w zabawie muzyczno – ruchowej  do piosenki angielskiej pt: ,,Open Shut Them’’.

19.08 – 23.08 Wiersze Juliana Tuwima

Tydzień poświęcony twórczości sławnego poety Juliana Tuwima. Dzieci obejrzą teatrzyk kukiełkowy do wiersza „Rzepka”, osłuchają się z piosenką „Murzynek Bambo” oraz będą kształciły mowę podczas ćwiczeń ortofonicznych w formie zabawy dźwiękonaśladowczej „Ptasie radio”

 

26.08 – 30.08 Wspomnienia z wakacji

W tym tygodniu dzieci opowiedzą o swoich wakacyjnych przeżyciach. Poznają piosenkę pt „Piosenka powakacyjna”, posłuchają wiersza  M. Terlikowskiej ,,Wakacyjne skarby’’. Dzieci przyniosą też swoje pamiątki z wakacji i o nich opowiedzą. Przy użyciu piasku z nad morza i muszelek, wykonają pracę plastyczną pt: ,,Morska plaża’’.

Język angielski

Piosenka: „Open Shut Them”

Słownictwo: big, small, please, no thank you, fast, slow, loud, quiet

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )   

projekt www.pollyart.pl