Motylki

Aktualności majowe

8.05 Obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Czytelnictwaprosimy o przyniesienie do przedszkola ciekawych książek (ale nie bajek) np. poradników, albumów, itp.

9.05 Obchodzimy dzień Uni Europejskiej

Od 9.05 Dzieci poznają różne utwory muzyczne i różne rodzaje muzyki (muzyka klasyczna, rokowa, ludowa) oraz ekspresji muzycznej. Będą grały na instrumentach, tworzyły małą orkiestrę. Dzieci z naszej grupy przygotują teledysk do jednej z piosenek. O terminach nagrań powiadomimy na tablicy ogłoszeń. Chcielibyśmy aby wzięły w nich udział wszystkie dzieci z grupy.

15.05 - spotkanie z teatrem Frajda - przedstawienie pt." Wyjątkowe rodzeństwo" - godz. 14.00

15.05 poniedziałek – Poznajemy niezapominajkę podczas Dnia Polskiej Niezapominajki, prosimy Rodziców, żeby dzieci przyniosły do przedszkola niezapominajki

Od 15.05 Będziemy rozmawiać o Polsce i o naszym mieście. Dzieci wykonają plakat zachęcający turystów do odwiedzenia Torunia. Prosimy o przyniesienie ilustracji, wycinek z gazet lub zdjęć które moglibyśmy użyć przy naszej pracy. (termin do16.05). Jeśli mają państwo pomysły na hasła reklamowe proszę przekazać je dzieciom.

18.05.  -wyjazd do Galerii  Twórczości Dziecka   - godz. 9.00

22.05 Obchodzimy Dzień Sportu. Tego dnia dzieci będą uczestniczyły w różnych zabawach sportowych w parku. Prosimy o odpowiedni strój.

25.05 - Dzień Mamy i Taty - godz.16.00 

Od 23.05 Dzieci będą rozmawiały o więziach rodzinnych. Prosimy o przyniesienie zdjęć tatusiów do przedszkola do 10 maja. Zdjęcia potrzebne będą do niespodzianki na Święto Taty.

O dokładnej dacie obchodów Święta Mamy i Taty poinformujemy na tablicy ogłoszeń i na stronie przedszkola.

.

Robotyka w każdy wtorek - 14.15-14.45 . Prosimy o wpłaty (25,-) za zajecia do 10 dnia każdego miesiąca u Pań w grupie ( prosimy o przygotowanie równej kwoty)

Przypominamy o przynoszeniu mokrych i suchych chusteczek.

 

  

Na języku angielskim

Utrwalamy nazwy różnych produktów żywnościowych oraz czynności związanych z przygotowaniem jedzenia: Pour, mix, squize, smash, spread, cut, cook, boil, fry, eat, drink, taste, serve, bake, peel

 

Uczymy się nazw pomieszczeń w domu oraz niektórych mebli i przedmiotów

Używamy zwrotów: This is…. That is …..

Kitchen, living room, bedroom, hall, bathroom garage, garden, bath, shower, chair, desk, table, armchair, carpet, pillow, stairs, wardrobe, cupboard, bookcase, fridge, sink, floor, wall, lamp, light,

 

 

 

 

projekt www.pollyart.pl