Motylki

Kwiecień - Motylki

 

UCZYMY SIĘ ZDROWO ŻYĆ (01.04- 03.04.2020 r.)

  

01.04. Zabawa matematyczna ,,Zdrowe chrupanie”- podejmujemy próby liczenia zadanej ilości, układamy kompozycje z nasion.

 

02.04. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych- zatrzymujemy się w wyznaczonym miejscu, potrafimy przybrać poprawne pozycje wyjściowe do ćwiczeń.

 

03.04.  Obchodzimy „Dzień Marchewki” -formujemy z papieru marchewkę, doskonalimy umiejętności manualne (prosimy o ubiór w kolorze pomarańczowym)

 

ANGIELSKI:

 

-nauka słownictwa: water, carrots, teeth, banana, orange, fruit, apple, lemon.

 

Zabawa w języku angielskim: Wash your hands.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święta wielkanocne ( 06.04 - 10.04.2020 r.)

 

06.04. Słuchanie opowiadania  pt. „Bajeczka wielkanocna” A. Galicy -wymieniamy symbole związane ze Świętami Wielkanocnymi (zajączek, kurczaczek, baranek, bazie kotki).

 

07.04. Ziarenkowe wysypywanki „Koszyczek wielkanocny”-rozwijamy sprawności manualne, przyklejamy odpowiednie ziarenka w wyznaczonych miejscach.

 

08.04. Tworzenie zbiorów  „Wielkanocne pisanki”- tworzymy zbiory wg, koloru, kształtu, wzoru, wielkości, wyszukujemy różnicę między pisankami.

 

09.04. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych - wykonujemy podskoki obunóż w miejscu i do przodu.

 

10.04. Przegląd Piosenki Angielskiej -śpiewamy piosenkę „Spring is here”, „Five little flowers”.

 

ANGIELSKI:

 

-nauka słownictwa: flower, Easter, basket, lamb, chicken, catkins

 

Nauka piosenki w języku angielskim: Five little flowers.

 

 Porządki w ogrodzie ( 13.04- 17.04.2020 r.)

 

13.04.  Układanie historyjki obrazkowej na podstawie opowiadania „Od cebulki do kwiatu”- wiemy, jakie są etapy wzrostu roślin, obserwujemy jak sadzi się cebulkę kwiata.

 

14.04.  Rysowanie  palcami i farbami w rytm utworu C. Orffa„ Carminy Burany” „Wiosenna opowieść”- ilustrujemy na karce charakter muzyki za pomocą palców i farby.

 

15.04.Zabawa matematyczna, kodowanie na dywanie „Zaprowadź biedronkę do listka zgodnie z zamieszczonym kodem”-przesuwamy biedronkę na planszy zgodnie z kierunkiem strzałek i liczbą kropek.

 

 16.04. Zajęcia gospodarcze „Sałatka wiosenna”-kroimy z pomocą nauczyciela nożykami plastikowymi owoce, wiemy że sałatka owocowa jest zdrowa i smaczna.

 

17.04. Wycieczka do pobliskiej kwiaciarni- oglądamy kwiaty wiosenne, staramy się je nazwać.

 

ANGIELSKI:

 

-nauka słownictwa: garden,flowers,yellow, red, ladybug, watering can, flowerpot

 

Zabawa w języku angielskim: Five little flowers.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dbamy o swoją planetę (20.04- 24.04.2020 r.)

 

 

20.04.  Obchodzimy „Święto Ziemi”- bierzemy udział w scenkach dramowych na  postawie wiersza „Śmieciolandia” M. Brykczyńskiego.  (prosimy o ubranie dzieci na zielono)

 

21.04.  Malowanie folią bąbelkową „Ziemia to nie śmietnik”- kształtujemy wyobraźnie plastyczną i sprawność grafomotoryczną, uświadamiamy sobie znaczenie ochrony przyrody.

 

22.04. Zabawa matematyczna ,,Segregujemy śmieci”-uczymy się segregacji według rodzaju materiału (plastik, papier, metal, szkło), przeliczamy w zbiorach.

 

23.04. Światowy Dzień Książki „Dzień z Andersenem”-słuchamy niektórych bajek poety „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka”,opowiadamy o głównych bohaterach. (prosimy o przyniesienie bajki Andersena)

 

24.04. Zestaw ćwiczeń gimnastycznych - wzmacniało mięśnie rąk chodząc na czworakach,

 

ANGIELSKI:

 

-nauka słownictwa: garbage, segregation, recycling, plastic, paper, soil, „The ugly duckling”

 

Zabawa w języku angielskim: Whole world.

 

 

Patriotyzm ( 27.04- 01.05.2020 r.)

 

27.04. Słuchanie legendy pt: „Lech, Czech i Rus”-dowiemy się skąd pochodzi nazwa naszego Państwa i pierwszej stolicy Polski.

 

28.04. Wyklejanka z gazety  „Orzeł„ -wydzieramy kawałki z gazet i przyklejamy  je klejem, wiemy jakie są symbole naszego Państwa.

 

29.04. Obchodzimy „Dzień tańca” -uczymy się kroków podstawowych do „Do przyśpiewek kujawskich”, tańczymy w parach.

 

30.04. Zabawa matematyczna „Określanie kierunków na mapie ”- określamy kierunki na mapie Polski, dokonujemy pomiaru długości za pomocą miarki umownej.

 

01.04. Wycieczka na starówkę Torunia -będziemy zwiedzali nasze miasto Toruń , zobaczymy „Pomnik Kopernika”, „Flisaka”, „Krzywą Wieżę”, Wisłę, sklep z toruńskimi  piernikami)- prosimy o przyprowadzenie dzieci do godziny 9:00.

 

ANGIELSKI:

 

-nauka słownictwa: Poland, anthem, emblem, flag, legend, eagle, monument, homeland

 

Zabawa w języku angielskim: Whole word.

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )  

 

projekt www.pollyart.pl