Biedronki

Styczeń- Biedronki

Witamy Nowy Rok (2.01-3.01.2020)

Tydzień poświęcony wdrażaniu tradycji witania Nowego Roku. Dzieci poznają historię „O Nowym Roku i młynarzu Sylwestrze”, wykonają pracę plastyczną „Fajerwerki” metodą stemplowania. Poznają piosenkę „Zatańcz ze mną”, następnie zamienią się w orkiestrę i zagrają na bębenku, marakasach i kastanietach.

angielski: New Year, old year, fireworks, maracas, drum, tambourine

Tydzień za tygodniem (07.01 – 10.01.2020)

W tym tygodniu dzieci zostaną wprowadzone w temat stałości następstw pór roku, miesięcy, tygodni, dni i godzin. Poznają różne sposoby mierzenia czasu i rodzaje zegarów, a także skonstruują papierowy zegar według własnego pomysłu.  Obejrzą teatrzyk kukiełkowy „Co robią zimą dni tygodnia?”, na postawie którego utrwalą dni tygodnia oraz ułożą historyjkę obrazkową „Dzień w przedszkolu” określając czynności wykonywane w określonych porach dnia.
Język angielski: day, week, month, year, clock, time, day, night, season, summer, winter, autumn, spring

Arktyczne życie (13.01-17.01.2020)

W tym tygodniu dowiemy się jak wygląda życie na biegunach, poznamy pojęcie „trop” i zobaczymy jakie ślady można znaleźć na śniegu. Będziemy bawić się na macie do kodowania, na której ułożymy drogę pingwinka do rybki. Namalujemy na folii „mroźny widok” i wykleimy pingwinka. Wykonamy eksperyment, dzięki któremu zrozumiemy, dlaczego zwierzęta arktyczne nie marzną.
Język angielski: winter, cold, frost, snowflake, pole, north, south, penguin, seal, polar Bear, dark blue, light blue, white

Kochani Dziadkowie (20.01 – 24.01.2020)

Tydzień poświęcony rozwijaniu prawidłowych postaw wobec najstarszych członków rodziny – Babć i Dziadków, ich roli w rodzinie, kształtowaniu do nich uczucia miłości, przywiązania i szacunku.
Na podstawie zdjęć dziadków przyniesionych do przedszkola, dzieci będą swobodnie wypowiadały się na temat swoich najbliższych, opisując ich wygląd, zainteresowania, sposoby spędzania wolnego czasu, zabaw z wnukami. Podczas zabaw z masą solną dzieci wykonają serduszka  oraz będą wycinały i ozdabiały laurki dla dziadków.
20.01 – proszę o przyniesienie opisanych zdjęć rodzinnych, na których będą również dziadkowie

21.01 Dzień Babci i Dziadka – Serdecznie zapraszamy wszystkie babcie i dziadków na godzinę 13:00 ( prosimy o odświętne ubranie dzieci)
Język angielski: Słownictwo: Family, grandparents, grandma, grandpa, daddy, mummy, granddaughter, grandson
Piosenki: „My Family”, „Grandparents Are Special”

Zabawy na śniegu (27.01-31.01.2020)

Tydzień poświęcony zimowym zabawom. Obejrzymy teatrzyk kukiełkowy na podstawie opowiadania „Kicia kocia i zima” oraz poznamy piosenkę „Winter Song”, w rytmie której narysujemy lodowisko. Poćwiczymy buzie podczas zabaw ortofonicznych „Brrr, ale zimno!” wykonując ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe. Ulepimy bałwanki z masy solnej, pobawimy się z chustą animacyjną i papierowymi kulami śniegu.
Język angielski: winter, cold, snow, snowflake, snowman, salt, flour, water, up, down
piosenka: „Winter Song”

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )  

 

projekt www.pollyart.pl