Biedronki

Kwiecień - Biedronki

Wiosenne porządki (1-3.04.2020)

W tym tygodniu kontynuujemy tematykę wiosennych porządków. „Posprzątamy” nasze buzie podczas zabaw ortofonicznych, wykonamy ćwiczenia artykulacyjne i oddechowe dla wzmocnienia aparatów odpowiedzialnych za mowę. Wysłuchamy opowiadania „Wielkie pranie” Agnieszki Borowieckiej oraz wykleimy „Pralkę” różnorodnym materiałem.

Język angielski: Rymowanka „How to Plant?”
2.04 – Dzień Świadomości Autyzmu

Wielkanocne zwyczaje (06.04 – 10.04.2020)

Tydzień poświęcony zwyczajom  i tradycjom Świąt Wielkanocnych. Na podstawie historyjki obrazkowej poznamy przygody wielkanocnego zajączka, poprzez zabawę matematyczną „Malowane jajka” wskażemy różnicę między pisanką a kraszanką, osłuchamy się z piosenką „Święta wielkanocne” i skonstruujemy koszyczek wielkanocny z różnorodnego materiału

Język angielski: Piosenka „EasterBunny Dance”
10.04  - Przegląd Piosenki Angielskiej – ukazujemy swoje umiejętności wokalne i znajomość piosenek w języku angielskim

Mam zdrowe nawyki (14-17.04.2020)

Tydzień poświęcony kształtowaniu nawyków prozdrowotnych. Poznamy piosenkę „Bal jarzynowy”, ulepimy owoce z masy solnej a następnie je pomalujemy. Poeksperymentujemy podczas zabawy badawczej „Magiczne mydło”, poznamy właściwości mydła, by zrozumieć jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa higiena. Wysłuchamy opowiadania „O Julce i bolącym ząbku” oraz nauczymy się dbać o zdrowy uśmiech przy pomocy zabaw grafomotorycznych „Czyste ząbki’.

Język angielski: Piosenka „Do you like broccoli ice cream?
Słownictwo: health, healthy, sport, fruit, vegetables, bathroom, soap, clear, clearing, teeth
16.04 – Dzień zdrowego malucha

Zdrowa planeta (20.04 – 24.04.2020)

W tym tygodniu poznamy budowę układu słonecznego poprzez zabawę dydaktyczną „Podróż Ziemi wokół Słońca”, wskażemy przeznaczenie kolorowych pojemników na odpady w postaci zabawy ruchowej „Kolorowe głodomory”, skonstruujemy grę planszową „Kolorowe pojemniki” oraz dowiemy się jak prawidłowo chronić przyrodę poprzez zabawę ruchową na podstawie opowieści ruchowej „Przyrodnik obserwuje” i pracę plastyczną „Łąka czy wysypisko”

Język angielski: Piosenka „CleanUp!”
Słownictwo: metal, glass, paper, can, plastic bot tle
20.04 - Święto Ziemi – poprzez zabawy zorganizowane będziemy poszerzać wiedzę na temat otaczającej przyrody i kształtować postawy proekologiczne
23. 04 - Światowy Dzień Książki ”Dzień z Andersenem” – w tym dniu będziemy poznawać twórczość Andersena przez czytanie dzieciom jego utworówSzkatułka emocji (27.04-1.05.2020)

Tydzień poświęcony kształtowaniu umiejętności nazywania i okazywania emocji. Poznamy
i nauczymy się okazywać radość i smutek przy pomocy „Bajki o dwóch małpkach” Doroty Bentkowskiej”. Pobawimy się na macie do kodowania i odnajdziemy drogę do domku dla smutnej buzi. Pobawimy się przed lustrem podczas zabawy „Moje uczucia”, nauczymy się  piosenki „Nasze emocje” oraz namalujemy to, co naprawdę wydaje nam się straszne. Poznamy sposoby radzenia sobie ze złością oraz przeniesiemy się do świata emocji by przypomnieć sobie wszystkie poznane w tym tygodniu uczucia podczas zabawy ruchowej „Podróż do krainy emocji”.

Język angielski: Słownictwo: happy, sad, bad, terrible, Dance
29.04 – Dzień tańca

 

Prosimy o przynoszenie mokrych chusteczek lub papieru toaletowego nawilżanego (papier biodegradowalny, który może być wrzucany do toalety). oraz  suchych chusteczek. ( 1 raz w m-cu )  

 

projekt www.pollyart.pl