środa, 17 listopad 2021 14:29

środa 17-11-2021 - Wyjazd do Teatru Baj Pomorski na przedstawienie pt."Szewczyk Dratewka"

 

Wyjazd autokarem godz. 8.45 grupy:  Starszaki, Motyle, Pszczoły. W tym dniu śniadanie dla tych grup będzie wydawane o godz. 8:00

Popularna bajka o Szewcu Dratewce to pogodne i ciepłe przedstawienie o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście.

Groźny Smok z rozkazu Baby Jagi porwał Królewnę i zaniósł ją w daleką krainę. Na ratunek wyruszają Rycerze, ale żaden z nich niezdolny do tego, aby pokonać Smoka. O losie Królewny dowiaduje się wesoły Szewczyk. Jego orężem przeciwko smoku są odwaga i dobro. Warto poznać dalsze dzieje Szewczyka Dratewki, tym bardziej, że koniec bajki może zaskoczyć.

Spektakl rozgrywa się w atrakcyjnej  scenografii, której głównym motywem jest pomysłowe krzesło. Bajkowe postaci kreuje dwójka aktorów  – zarazem narratorów opowieści. Dzieje Szewczyka są dla nich pięknym snem o krainie, gdzie „każda rzeka była z miodu albo z mleka ...”. Najmłodsi widzowie zobaczą w przedstawieniu marionetki sycylijskie oraz lalki pomysłowo skonstruowane w oparciu o koło.

 

 Szewczyk Dratewka

projekt www.pollyart.pl